5.000 TL Üzeri Alışverişlerinizde Mail Order Ödeme Seçeneği İle Tüm Kartlara 4 Taksit Fırsatı Yetkili Satıcıdan, %100 Orijinal Dünya Markaları : Stihl, Husqvarna, Oleo-Mac, Echo, Mikawa... Tüm Kartlara Peşin Fiyatına 2 Taksit Fırsatı 5.000 TL Üzeri Alışverişlerinizde Mail Order Ödeme Seçeneği İle Tüm Kartlara 4 Taksit Fırsatı Yetkili Satıcıdan, %100 Orijinal Dünya Markaları : Stihl, Husqvarna, Oleo-Mac, Echo, Mikawa... Tüm Kartlara Peşin Fiyatına 2 Taksit Fırsatı 5.000 TL Üzeri Alışverişlerinizde Mail Order Ödeme Seçeneği İle Tüm Kartlara 4 Taksit Fırsatı Yetkili Satıcıdan, %100 Orijinal Dünya Markaları : Stihl, Husqvarna, Oleo-Mac, Echo, Mikawa... Tüm Kartlara Peşin Fiyatına 2 Taksit Fırsatı 5.000 TL Üzeri Alışverişlerinizde Mail Order Ödeme Seçeneği İle Tüm Kartlara 4 Taksit Fırsatı Yetkili Satıcıdan, %100 Orijinal Dünya Markaları : Stihl, Husqvarna, Oleo-Mac, Echo, Mikawa... Tüm Kartlara Peşin Fiyatına 2 Taksit Fırsatı

Süt Sağma Makineleri

Tarih: 11.11.2022 09:34
Süt Sağma Makineleri
Süt sağım makineleri, ineklerden süt alımının daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayan cihazlardır.
Süt sağım makineleri, ineklerden süt alımının daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayan cihazlardır. İnsan eliyle süt sağmak ya da eski tip makineler kullanmak, sürecin uzamasına yol açar. Bu nedenle daha pratik ve teknolojik cihazlara ihtiyaç vardır. Son model süt sağım makineleri sayesinde aklınızda bir soru işareti kalmadan hayvanlarınızın sütünü almak mümkün olur. Modern makineler, hayvancılığın devamı için de son derece önemlidir.
İnsanlar tarafından yapılan sağımlar söz konusu olduğunda, sütte ciddi bir kalite kaybı meydana gelir. Özellikle en sık yaşanan problemlerden biri süt çürümesidir. Bu nedenle büyük firmalar, kendi tekniklerini üreticinin ağılına taşıyarak en güvenli ve pratik şekilde sağma yapmaktadır.
Modern makineler; süt kalitesi, hayvan sağlığı ve üretim sürekliliği göz önünde bulundurularak profesyonel bir şekilde tasarlanır. Sağım sırasında hayvan da kendini rahat hissettiği için sütü verimli olur.

Süt Sağım Makineleri Ne İşe Yarar?

Süt sağım makineleri, ineklerden kısa sürede en kaliteli sütü toplamayı amaçlar. Makinelerin pompa sayıları, aynı anda sağabileceği hayvan sayısı, kazan türü birbirinden farklı olabilir. Aynı zamanda başlıkları da birbirinden farklıdır. Ancak temel itibarıyla tüm makineler aynı işleve sahiptir.
İnek süt sağma makinelerinin yanı sıra koyunlar, keçiler için üretilen makineler de vardır. Başlık sayısı bazı makinelerde 2 bazılarında dört olabilir. Tek sağma olarak adlandırılan makineler, aynı anda sadece bir hayvandan süt alır. Sağma işlemi yaklaşık olarak dört dakika boyunca devam eder.

Süt Sağım Makinesi Çeşitleri

Süt sağım makinesi çeşitleri arasında pompa türüne göre de farklılıklar vardır. Yağlı ve kuru pompa olarak adlandırılan ürünler arasında belirgin farklılıklar söz konusudur. Yağlı pompaların eski model olduğunu söylemek gerekir. Isının zararlı etkilerini engellemek için eskiden süt sağım makinelerinin pompa kısmı yağlanmaktadır. Ancak zamanla bu modellerin yerini karbon teknolojisiyle üretilen ürünler almıştır.
Yağlı makinelerin önemli bir dezavantajı da sık sık bakımdan geçirilmesinin gerekmesidir. Bu tür makinelerde yağ değişimi yapılır aynı zamanda pompa da belirli aralıklarla temizlenir. Karbon teknolojisine sahip olan makinelerde ise böyle bir durum söz konusu olmaz.
Süt sağma makinelerinin güğümleri de birbirinden farklı özelliklere sahip olabilir. Günümüzde güğümler; alüminyum, krom çelik kullanılarak üretilir. Ancak her iki model de sağlık açısından uygundur. Alüminyum ve krom çelik güğümler, mikrop ve korozyona yol açmaz. Burada dikkat edilmesi gereken sütün saklanma süresidir. Uzun süreli saklama için krom çelik daha uygundur. Hemen satılacak sütler için alüminyum kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.
Büyük ahırlar ve hayvan sayısının çok fazla olduğu yerlerde toplu süt sağım makineleri tercih edilir. Bu makinelerin yüksek kapasiteyle çalışması sayesinde üretim aksamadan devam eder. Aynı zamanda sütün verimliliği de korunur.

Süt Sağım Makinesi Nasıl Kullanılır?

Süt sağım makinesini takmadan önce süt boşaltma yapılmalıdır. Yani memede biriken kaba süt elle alınmalıdır. Aynı zamanda memede herhangi bir rahatsızlık olup olmadığına da bakmak gerekir. Herhangi bir sorun yoksa makinenin aparatları takılabilir. Sağımın kolaylaşması için bir miktar masaj uygulamakta fayda vardır. Uzun vadede makine kullanımının önünde bir engel olmaması için meme bakımı düzenli yapılmalıdır.

Süt Sağım Makinesi Fiyatları

Süt sağım makinesi fiyatlarında en uygun seçenekleri sunan firmamız sayesinde istediğiniz modeli satın alabilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçerek doğru modele kolayca karar verebilir ve iş verimliliğini artırabilirsiniz. Yüksek teknoloji ürünü makinelerimiz uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder. Böylece işleriniz kesintiye uğramaz ve düzenli satış yapabilirsiniz.
 
WhatsApp İletişim Hattı : Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...